Pira je znana kot žitno zrnje, ki spada v družino pšenice. Vendar ni podobna pšenici. To žito že več sto let gojijo na Bližnjem vzhodu in v Evropi. Čeprav ima enak videz kot pšenica, je njena zunanja lupina zelo trda in se pred uporabo zdrobi. Tako kot pšenična moka je tudi njen okus nekoliko sladek in oreškast.
Če govorimo o najbolj priljubljenih nepšeničnih mokah, je med njimi tudi moka pira. Uporablja se v vseh receptih brez pšenice, za kruh in testenine.
Poreklo
Pira spada v družino pšenice. Je vrsta pšenice, ki jo gojijo že od leta 5000 pred našim štetjem. Imenuje se tudi oluščena pšenica ali pšenica Dinkel. Je žitno zrno, ki se goji že stoletja. Pira izvira iz Irana, od koder je prišla v Evropo. V zadnjem stoletju se je pira začela gojiti tudi v Severni Ameriki.
Uporaba
Moka iz pire je uporabna kot nadomestek za pšenično moko v različnih receptih v razmerju 1:1. Pira ima edinstveno vrsto glutena. Za izdelavo strukture kruha potrebuje moka pira manj časa gnetenja, saj je mehka in se zlahka razgradi, kar je nasprotno od pšenične moke. Zato je pomembno upoštevati, da pšenične moke ne smemo pretirano mešati. V nasprotnem primeru bo tekstura izdelka, ki ga izdelujete, drobljiva.
Veleprodaja
Ker smo podjetje za veleprodajo pirajeve moke, se naše blago distribuira v velikih količinah po vsem svetu. Zlasti v Evropi dobavljamo to blago različnim blagovnim znamkam in podjetjem. Povežite se z nami in prejmite ponudbo po meri.